• 09122777455 - 02166135404

مزایای استفاده از کوپلر

مزایای-استفاده-از-کوپلر

استفاده از کوپلر یا همان اتصالات مکانیکی، مزایای زیادی به همراه دارد که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد

 

استفاده از کوپلر بسیار آسان بوده و با سرعت بالا انجام می شود. به کارگیری آن می تواند باعث ایجاد اطمینان در فرآیند انجام کار باشد. چرا که انتقال بار در این گونه اتصالات به بتن بستگی ندارد. کوپلر از تمامیت ساختاری برخوردار می باشد.

به کارگیری این اتصال مکانیکی ازدحام میلگرد را به حداقل می رساند. این در حالی است که اتصال اورلپ ازدحام میلگرد در محل اتصال را به میزان ۲ برابر نسبت به حالت معمولی افزایش می دهد. استفاده از وصله های مکانیکی، با کم کردن ابعاد ستون باعث صرفه جویی اقتصادی قابل توجهی در روند اجرای پروژه می شوند.

کوپلر باعث ایجاد انسجام در سازه می شود که اورلپ توانایی انجام این کار را ندارد. استفاده از وصله های مکانیکی باعث ایجاد یکپارچگی بیش تری در سازه می شود.

کوپلرها در مقایسه با اورلپ از مقاومت بیش تری در برابر بارهای لرزه ای و سایر حوادث طبیعی برخوردار می باشد.

استفاده از کوپلر یا همان وصله های مکانیکی سبب حذف میلگردهای اضافی می شود. به کارگیری کوپلر به جای اورلپ امکان استفاده از آرماتورهایی در سایزهای بزرگ تر را در ستون با ابعاد کوچک تر فراهم می کند. همین امر باعث طراحی مقرون به صرفه شده و امکان استفاده حداکثری از فضا در پلان را فراهم می کند.

استفاده از اتصالات مکانیکی، باعث کاهش هزینه دستمزد کارگاه ها و افزایش سرعت و در نتیجه صرفه جویی در هزینه ها شود. از آن جایی که استفاده از کوپلرها از ازدحام میلگردها جلوگیری به عمل آورد، قرار دادن میلگردها در شبکه را آسان می کند

 

در ارتباط باشید